Klubík "Svět na kolech" - MŠ Ukrajinská

Zaměřujeme se na rozvoj dovedností u dětí, které se jeví jako děti s nadáním v oblasti technické, polytechnické, matematicko- logické, přírodovědné, ale nezapomíná se ani na děti nadané v ostatních oblastech. Aktivity plníme individuálně v  menších skupinkách, dle konkrétní činnosti a kompetence, kterou chceme zdokonalit.

Nadpis- Klubík- prosinec, leden

Děti jsme uvedly do práce s 3D perem. Při hře pexeso si zkusily, kolik znají  značek aut. Se stavebnicí Volkova si zahrály na konstruktéry. Procvičily si zrak při hledání rozdílů.

Zapojení odborníků z VŠB do výuky  26.11. 2019

Děti se naučily jak funguje 3D tisk a projektování návrhu. S pomocí elektrostavebnice roztočily vrtulník, zkusily zapnout alarm anebo rozsvítily světla. Nakonec si zkusily z plastelíny modelovat auta.

Zážitkový program s organizací Z.A.D.E.K., z.s.  19.11. 2019

Děti si  zahrály venku pohybově naučné hry- lidské pexeso, elektřinu, naučnou hru na  třídění zvířat a hmyzu. Ve školce se potom naučily jak se skládá puzzlle s UV  světlem a také si vyrobily ozdobnou lžičku se smaltovým práškem.

VŠB Cyklus vývoje vozidla 13.11.2019

Děti si postavily složitější model z Lega. Poté si své auto vymodelovaly z plastelíny.

Designový ateliér VŠB 12.11.2019

Seznámení s vývojem vozidla. Ukázka virtuální projekce s pomocí 3D brýlí. Elektromotory.

Klubík- říjen

Děti se rozvíjejí v individuálních činnostech. Vytvářejí konstruktivní stavby z dřívek, skládají složitější mozaiky s úkoly  na logické uvažování.

Hledání stop zvířátek Myslivna 15.10.2019

Vydali  jsme  se  s  dětmi po stopách zvířátek žijících v lese. Děti si také vyzkoušely vyrobit sádrové odlitky a uvařily v kotlíku čaj z ovoce.
Návrat na obsah