Dopravní hřiště - MŠ Ukrajinská

Naše mateřská škola  nabízí  dětem možnost  pravidelného  využívání  krásného  moderního dopravního hřiště  „Semaforek“ s funkční světelnou  signalizací.  Renovace  proběhla  díky  spolupráci  a finanční pomoci firmy Ostravské komunikace, která se i nadále spolupodílí na opravách a údržbě dopravního hřiště.

Děti zde mají možnost pravidelně procvičovat své povědomí o dopravě, dopravních předpisech a zásadách bezpečného chování v dopravním provozu. V rámci dopravní výchovy v mateřské škole jsou pravidelně dětem zapůjčovány kola, koloběžky a odrážedla, čímž se u dětí přirozeně podporuje rozvoj fyzické zdatnosti a obratnosti.

Dopravní výuku v mateřské škole zaštiťují odborně proškolené učitelky a často ji oživují i návštěvy policistů a policistek, kteří se na dopravní výchově v naší mateřské škole také podílejí.

V období od jara do podzimu, v době, kdy je budova mateřské školy uzavřena, pravidelně nabízíme ve spolupráci s Úřadem městského obvodu Poruba hřiště mateřské školy k dispozici široké veřejnosti. Tato aktivita je zejména z řad dětí a rodičů velmi ceněna a využívána.

Přijďte se k nám podívat i Vy se svými dětmi, jste vítáni.
veřejného dětského hřiště v areálu  MŠ Ukrajinská 1530-1531 v Ostravě-Porubě