Metoda dobrého startu

Co je metoda dobrého startu a pro koho je určená?

Metoda Dobrého startu je syntézou cvičení a postupů zaměřených na percepčně-motorický rozvoj, rozvoj řeči a utvá­ření sociálních vztahů. Přispívá k lateralizaci, vnímání tělesného schématu а k zlepšení vnímání pravolevé orientace na vlastním těle, ale i v prostoru. Má zásadní vliv na rozvoj grafomotoriky, psychomotoriky a na motivace k učení. Nezanedbatelný je i pozitivní emoční prožitek  a důležitým prvkem je  rytmizace. Metoda je určena pro děti v předškolním věku, především pro rizikové děti na počátku školní docházky. U dětí se specifickými poruchami učení, chování i řeči je aplikována jako podpůrné opatření. Docházku do skupiny doporučí na začátku roku zákonným zástupcům třídní učitelky na základě pedagogické diagnostiky.

Tuto metodu vede speciální pedagožka ze ZŠ Ukrajinská, která na ZŠ působí na prvním stupni.

Setkání probíhají zpravidla každý pátek.