Třída s Montessori prvky – MonteSovy

Od 1.9.2022 se třída Sovičky proměnila na třídu s Montessori prvky.

V čem je třída odlišná od ostatních běžných tříd? V maximální možné míře, která lze aplikovat ve státní mateřské škole a s ohledem na fungování organizace jako celku, se vzdělávání řídí mottem „Pomoz mi, abych to dokázal sám“.

Co děti a Vás ve třídě čeká

• Paní učitelky, které absolvovaly kurz Montessori
  • Připravené prostředí, které koresponduje s principy Montessori pedagogiky
  • Montessori učební pomůcky
  • Koutek zaměřený na praktický život, smyslovou výchovu, svět kolem nás (kosmická výuka) a matematický a jazykový koutek.
  • Respektující komunikace mezi všemi zúčastněnými (dětmi i dospělými)
  • Respekt k potřebám a senzitivním obdobím dítěte.

Předpokladem úspěchu a spokojenosti Vašich dětí jsou stejně nalazení a motivovaní rodiče. Budeme rádi, pokud se nám s Vámi podaří vybudovat pro děti prostor, ve kterém naplníme odkaz Marie Montessori.

Co byste ještě měli vědět?

• Při třídě s Montessori prvky vznikl samostatný spolek rodičů „MonteSovy“. Členy spolku jsou všichni zákonní zástupci dětí, kteří navštěvují třídu s Montessori prvky, případně další příznivci tohoto pedagogického směru.
  • Ve třídě je asistent pedagoga placen z příspěvků rodičů.
  • Vzdělávání v této třídě je podmíněno měsíčně vyššími finančními náklady, které jsou využíváné zejména na mzdu asistenta pedagoga.
  • Stejně jako u ostatních tříd jsou do vzdělávání zařazovány různorodé aktivity (bruslení, plavání, návštěvy Janáčkovy filharmonie, galerií, muzeí, exkurze do přírodních rezervací a mnoho dalšího)

Děkujeme tímto úřadu Městského obvodu Poruba a společnosti ČEPS za finanční prostředky, které pomohly podpořit vznik tohoto projektu.