Poděkování za školní rok a přání krásného léta

Vážení rodiče,

na závěr tohoto školního roku bych Vám chtěla za celý kolektiv zaměstnanců MŠ ze srdce poděkovat za veškerou spolupráci, podporu a důvěru, kterou jste nám během celého roku věnovali, i když zejména start byl náročný. Velmi si vážíme Vašeho zapojení do života naší mateřské školy.

Zvláštní poděkování patří maminkám ze spolku rodičů za skvělou organizaci odpoledních akcí pro rodiče s dětmi a za jejich aktivní spolupráci při dalších aktivitách pro děti v rámci vzdělávání v naší MŠ. Jejich ochota a nasazení významně přispěly k obohacení společných zážitků dětí.

Poděkovat bych ráda také všem ostatním rodičům, kteří se v průběhu roku zapojili do projektu Celé Česko čte dětem, pomáhali při projektových dnech, přišli dětem představit svou profesi či koníček v rámci dopoledních aktivit, nebo neváhali přiložit ruku k dílu a pomoci s drobnými i většími opravami.

Za uplynulý rok mají děti za sebou také řadu krásných úspěchů a pestrých aktivit. Děti z Klubíku získaly ocenění v soutěži Pohár poznání (tady patří i velké poděkování rodičům těchto dětí) a děti ze šachového kroužku dosáhly skvělého výsledku na turnaji mateřských škol, kde obsadily 1. a 4. místo. Tyto aktivity probíhaly díky podpoře Statutárního města Ostravy.
Během roku měly děti možnost zapojit se do celé řady zájmových aktivit – navštěvovaly lekce plavání, angličtiny, bruslení, účastnily se basketbalové přípravky a předškoláci se věnovali programu Hláskář a metodě Dobrého startu, všechny třídy se pravidelně věnovaly dopravní výchově.

Velký úspěch u dětí měl i projekt Divadlo děti dětem. Děti v jednotlivých třídách si navzájem připravily a zahrály divadelní představení, která s kamarády za pomoci učitelek nacvičily.
Na všech třídách probíhala pravidelná tvořivá odpoledne a besídky s rodiči, která posilovala společné zážitky dětí i dospělých.

Děti, zejména z hlavní budovy, měly také možnost obohatit svůj pobyt v mateřské škole o zajímavé výlety – navštívily planetárium, Dolní oblast Vítkovice, přírodní rezervace v okolí a mnoho dalších zajímavých míst.

Díky Vám všem se nám daří vytvářet příjemné, podnětné a inspirativní prostředí, ve kterém se děti mohou rozvíjet, objevovat svět a prožívat radost z každého dne.

Přejeme Vám i Vašim dětem krásné, klidné a slunečné léto plné odpočinku, společných zážitků a pohody. Těšíme se na Vás opět v novém školním roce.

Našim budoucím prvňáčkům přejeme mnoho úspěchů, radosti z učení a spokojené vykročení do nové etapy jejich školní docházky.

S přáním všeho dobrého

Mgr. Adéla Mikesková a zaměstnanci MŠ